Studium Języków Obcych
Studium Języków Obcych prowadzi naukę języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego ( o ile powstanie grupa), łacińskiego i polskiego (dla studentów obcokrajowców i English Division). Nauka odbywa się w formie obowiązkowych lektoratów dla studentów I i II roku wszystkich wydziałów i kierunków Akademii Medycznej oraz w formie zajęć fakultatywnych dla studentów lat wyższych.
 
Zadaniem lektoratu jest przygotowanie przyszłego absolwenta do korzystania z języka obcego na poziomie praktycznym i teoretycznym w życiu zawodowym, a więc program zajęć obejmuje przede wszystkim szeroko pojmowaną tematykę medyczną, od podstawowych pojęć związanych z kształceniem medycznym, służbą zdrowia, poprzez podstawowe czynności lekarza (dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, ratownika medycznego, fizjoterapeuty, itd.), budowę i funkcjonowanie ciała ludzkiego, poszczególnych układów, choroby, ich objawy, diagnostykę, badania i sprzęt medyczny do umiejętności kontaktu z pacjentem, personelem medycznym. W czasie zajęć studenci uczą się jak rozmawiać w języku obcym z pacjentem (różne sytuacje - wywiad, badania), napisać opis przypadku, wypełniać dokumentację medyczną, napisać skierowanie, list, streszczenie, ale także ćwiczą czytanie autentycznych tekstów medycznych, ulotek o lekach, instrukcji obsługi sprzętu oraz umiejętność wypowiedzi na tematy zawodowe, udział w dyskusjach.
 
Nauka języka obcego na większości kierunków kształcenia trwa dwa lata, nauka języka łacińskiego (na tych kierunkach, na których jest objęta programem nauczania) – jeden rok. Zajęcia odbywają się w grupach 24-osobowych w wymiarze 2 godziny tygodniowo (studenci Stomatologii – 3 godziny). Na Wydziale Lekarskim, Farmacji oraz wielu kierunkach Wydziału Zdrowia Publicznego lektorat kończy się egzaminem, na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym – zaliczeniem na ocenę.
 
Fakultety
W roku akademickim 2010/2011 Studium prowadzi następujące fakultety z języków obcych:

Wydział Lekarski  III-V rok :
Podstawy języka ( hiszpańskiego , francuskiego , włoskiego ) cz. 1 i cz. 2
Język ( włoski , hiszpański , niemiecki i rosyjski ) w praktyce medycznej
English in Medical Writing
 
Wydział Farmacji :
II rok
Język francuski , niemiecki i włoski – poziom podstawowy
III rok
Język niemiecki i język włoski – kontynuacja z roku II
IV rok
English for Pharmacists
V rok
Enflish In Pharmaceutical & Medical Sciences
 
Oddział Analityki
II rok
Język hiszpański – poziom podstawowy
V rok
English in Medicine and Medical laboratory Diagnostic